Şarlot Pasta

sarlot pastasi

Pasta Tarifleri

12 Mayıs 2011

ekledi.

Yorum Yaz

2263 kez incelendi.

Bu tarifler; lezzetedavet.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Resimli, Kolay, pratik, nefis ve lezzetli; Tatlı Tarifleri, Çorba Tarifi, Yöresel yemekler, Pasta Tarifleri ve diğer tüm Yemek Tariflerinde düşüncelerinizi, yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..

İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1 kg kedi dili(Pastaneden alınacak)
1 paket krem şanti
süt (krem şanti için)
1 su bardağı şekerli süt (kedi dilini ıslatmak için)
1/2 kg muz

ŞARLOT PASTANIN HAZIRLANIŞI

Büyük kase borcama kedi dillerini dizin. Şekerli sütle kedi dillerinini uç kısımlarını ıslatın. Sütle karıştırdığınız krem şantiyi sürün ve tekrar süte batırıp ıslattığınız kedi dillerini dizin. Krem şanti sürüp muzları dizin. Borcam dolana kadar bu şekilde dizin ve buzlukta 1 saat bekletin. Çıkarttıktan sonra borcamı ters çevirin üzerine krem şanti ve muzla süsleyin. İçine değişik meyveler koyarak da yapabilirsiniz. Afiyet olsun..

Bir önceki yazımız olan Şarlot başlıklı makalemizde Lezzetli Tatlar, pasta tarifleri ve Şarlot hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: şarlot pasta,şarlot,kedi dili ile yapılan pastalar,şarlot pasta tarifi,şarlot pastası,kedi dili tarifi,kolay şarlot pastası,şarlot pasta tarifleri,şarlot tatlısı,kedi dili ile yapılan tatlılar

Etiketler: , , ,