Facebook'da Paylaş

Alaşehir Kapaması (Manisa)

admin 3 sene önce yazıldı. 54 görüntülenme Yorum Yok
Tarifin Bilgileri

Dakika

Kişilik

Bugün herkesin sevip beğendiği Alaşehir Kapaması (Manisa) yemek tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum, umarım sizlerde beğenirsiniz. ALAŞEHİR KAPAMASI (MANİSA) Manisa İl Kültür Müdürülüğü Malzeme: Un, zeytinyağı, kıyma, soğan, et suyu, karabiber, maydanoz, tuz, kimyon. Yapılışı: Hamur yoğrulduktan sonra ince ince açılır. Küçük küçük karelere bölünür. Hazırlanan hamur bir süre zeytinyağında bekletilip dinlendirilir. Ayrı bir kapta kıyma, soğan, karabiber, tuz, maydanoz ve kimyon karıştırılarak hazırlanan malzemeler hamurlara bohça şeklinde yerleştirilir. Dürülen kapama tavada kızartılır, servis sırasında üzerine kaynar et suyu dökülür. www.lezzetedavet.com/tr/ ile tüm yemek tariflerini takip edebilirsiniz.
Beğendim
0
Beğenmedim
0

Benzer Tarifler

Tarife Ait Yorumlar

Tarife ait toplam 0 yorum bulunmaktadır.
Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

En Çok Okunan Tarifler

Sizden Gelenler


DİĞER PROJELERİMİZ

Ucuzcum | Lezzete Davet Yemek Tarifleri | Kolay Çorba Tarifleri | Yöresel Tatlı Tarifleri

Kolay Yemek Tarifleri Kuruluş © 2010. Kolay yemek tarifleri ile bizi buluşturan, pratik ve resimli yemek tariflerini annelerimizin lezzeti ile bize sunan en kapsamlı kolay yemekler sitesi.

RASTGELE TARİFLER

Kuruluş © 2010. Kolay yemek tarifleri ile bizi buluşturan, pratik ve resimli yemek tariflerini annelerimizin lezzeti ile bize sunan en kapsamlı kolay yemekler sitesi.