Kaz Tiridi (Kavak Samsun)

Resim bulunamadı

Yöresel Yemekler

26 Haziran 2012

ekledi.

Yorum Yaz

503 kez incelendi.

Bu tarifler; lezzetedavet.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Resimli, Kolay, pratik, nefis ve lezzetli; Tatlı Tarifleri, Çorba Tarifi, Yöresel yemekler, Pasta Tarifleri ve diğer tüm Yemek Tariflerinde düşüncelerinizi, yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..

Bugün herkesin sevip beğendiği Kaz Tiridi (Kavak Samsun) yemek tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum, umarım sizlerde beğenirsiniz. KAZ TİRİDİ (KAVAK SAMSUN)

1 Kg ince bulgur

1Kg Tirit ekmeği( Yufka)

1Kg kaz eti

½ Kg kaz yağı

Yeterince tuz

Kaz etinin yağlı kısmı ayrıldıktan sonra yeterince tuz ilave edilerek haşlanır, ayrılan kaz yağı küçük küçük doğranarak eritilir. Eritilen yağ ile üçgen şeklinde kesilen tirit ekmeği (yufka ) yağlanır, daha sonra haşlama suyuyla bulgur pilavı yapılır. Didiklenen kaz eti bulgur pilavının üzerine dökülerek, yağlanan tirit ekmeği banılarak yenir.

Not: Kavak İlçemize özgü, sadece kış aylarında yapılan ve yenilen kaz tiridi, kendine özgü tat ve lezzetiyle, değişik tat ve lezzet arayanlara altarnatif oluyor.
ML® Tamtak Tiridi için tıklayın www.lezzetedavet.com/tr/ ile tüm yemek tariflerini takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cafe de Paris sos tarifi başlıklı makalemizde cafe de paris sauce, cafe de paris sos nasıl yapılır ve cafe de paris soslu kuzu bonfile tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: kavak kaz tiriti,kavak usulu tirit,samsun kavak tiriti nasıl yapılır,samsun kavak trit tarifi

Etiketler: , , ,